هشدارهای اجتماعی را به موقع دریابیم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: افزایش زنان معتاد، کودکان معتاد، مصرف مواد صنعتی، طلاق و پدیده سالمندی، هشدارهای اجتماعی هستند که باید بهنگام به آنها توجه کنیم و در برنامه ریزی های خود، آنها را نهادینه کنیم.به گزارش خبرنگار ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در همایش مددکاری اجتماعی و اخلاق اجتماعی در سالن ایوان شمس افزود: با شتاب تحولات محیطی، تغییر ساختار زندگی و صنعتی شدن، ایران نیز مانند سایر نقاط جهان با رشد آسیب های اجتماعی مواجه شد.
وی ادامه داد: اکنون باید برای مهار و کنترل آسیب های اجتماعی برنامه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: اگر تحلیلی در حوزه آسیب های اجتماعی داشته باشیم، آمارهای خوبی نداریم و وضعیت خوب نیست.
رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: بنابراین باید بپذیریم که با تغییر نگاه، برنامه‌های فرآیندمحور داشته باشیم.
محسنی بندپی افزود: در بنیان تحکیم خانواده با مشکل روبرو هستیم؛ نرخ باروری در ابتدای انقلاب اسلامی 6.4 نفر بوده که اکنون به 1.6 نفر رسیده و از نرخ باروری آمریکا یعنی 1.9 و بسیاری از کشورهای خاورمیانه کمتر است.
وی خاطرنشان کرد: طلاق در حال افزایش است و از سوی دیگر با پدیده سالمندی در جامعه روبرو هستیم بطوریکه در سال 2050 ، 30 میلیون نفر جمعیت سالمند خواهیم داشت.
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در برنامه ششم توسعه کشور برای نخستین بار سلامت اجتماعی و برنامه‌های پیشگیرانه آسیب های اجتماعی مطرح شده است.
محسنی بندپی افزود: مقرر شده است تا اطلس آسیب های اجتماعی را بنا به مقتضیات جغرافیای ایران طراحی کنیم تا براساس آن و مقتضیات اقلیمی و سبک زندگی هر منطقه، مداخله بهنگام داشته باشیم.
وی یادآور شد: در حوزه های سلامت اجتماعی، معنوی و روانی غفلت زیادی داشته ایم.
اجتمام*9185*1569


 

منبع این خبر (خبرگزاری ایرنا ) است و پایگاه شفاگاه در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 5000515520963 پیامک بفرمایید.
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه  محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و است.


+ 0
مخالفم - 0

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82888029/

این نوشته را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

مدیر سایت شفاگاه


 

 

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید - آدرس درمانگاه و مطب - گیاهان دارویی 

طراحی وب سایت