بهترین زمان برای اصلاح ناخن چه زمانیست؟


 

ناخن عضوی است که در بسیاری مواقع کارایی های فراوانی دارد.

خانم ها معمولاً نسبت به آقایان استفاده بیشتری از ناخن های خود میکنند.

زیرا از ناخن ها بیشتر در انجام امور ظریف و گرفتن اجسام ریز و ظریف استفاده میشود، و همچنین زیبایی و آرایش آنها نیز مورد توجه خانم ها می باشد.

از این روی در کوتاه کردن و اصلاخ ناخن نیز ظرافت و دقت بسیاری به خرج میدهند.

اما آقایان، بخصوص کسانی که کارهای یدی بیشتری به واسطه شغل خود یا هر دلیل دیگری در طول روز انجام میدهند، معمولاً ناخن های خود را کوتاه نگه میدارند، تا در هنگام انجام کار با ابزارهای مختلف ایجاد مزاحمت نکند و دچار شکستگی نشود.

به هر حال می بایست در مورد اصلاح ناخن نکاتی را در نظر گرفت، از جمله اینکه هنگام اصلاح، ناخن های چیده شده به اطراف پرت و گم نشود، و نیز اصلاح به نحوی باشد که ناخن دچار شکستگی و ترک نشود. زیرا در اینصورت، می بایست مقدار بیشتر از ناخن ترک خورده را چید، و کوتاه شدن زیاد ناخن نیز خود موجب آزار نوک انگشتان، و گاهاً خونریزی در هنگام اصلاح آن میشود.

برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی اشاره شده در بالا، بهترین زمان برای چیدن ناخن ها زمانی است که آن ها نرم باشند، و آن هنگام، زمان بیرون آمدن از حمام است.

زیرا ناخن ها بعلت نمناکی نرم شده و بدون شکستگی یا ترک برداشتن، و یا پرتاب شدن تکه های چیده شده، به راحتی اصلاح میشوند.

و یا اگر زمان دیگری قصد کوتاه کردن ناخن های خود را دارید، بهتر است آبتدا چندین دقیقه آنها را در آب گرم بگذارید تا نرم شوند، سپس اقدام به چیدن آنها نمائید.

همچنین برای سوهان کشیدن ناخن ها، بهتر است صبر کنید تا اول ناخن ها مقداری خشک شوند، سپس اقدام به سوهان کشیدن آنها نمایید.

زیرا در هنگام نمناکی و نرمی، علاوه بر آنکه سوهان به خوبی کار نمیکند، به علت چسبندگی سوهان در آن حالت، امکان تا شدن، برگشتن به بالا و شکستن ناخن وجود دارد.+ 0
مخالفم - 0

این نوشته را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید


 

 

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید - آدرس درمانگاه و مطب - گیاهان دارویی 

طراحی وب سایت