تجربه طلاق و این بلاها که برسرتان می آید


 

تجربه طلاق و این بلاها که برسرتان می آید :

تنها روان شما نیست که پس از جدایی بیمار میشود،محققان میگویندجسم شما هم بعد از طلاق در معرض فروپاشی قرار میگیرد.

مغز
محققان میگویند اندوهی که در زمان جدایی سراغتان می آید درست همان بخش از مغز که با معتاد شدنتان فعال میشود را فعال میکند.اسکن های مغزی افرادی که طرد عاطفی را تجربه کرده بودند فعالیتی مشابه کسانی که کوکائین مصرف کرده بودند را نشان داد.
بررسی ها نشان می دهد که ما داغداری زمان طلاق را به همان شکل تجربه می کنیم که آدمهایی که عزیزشان از دنیا رفته است.شوکه بودن،انکار،غصه و حزن،عصبانیت،سرزنش کردن خود،سرزنش کردن و مقصر دانستن دیگری،احساس بی پناهی،ترس از آینده،افسردگی و پس از همه این تجربه های احساسی پذیرش واقعیت و سازگاری با آن نه تنها سراغ مطلقه ها می رود بلکه توسط کسانی که مرگ عزیزشان را تجربه میکنند هم تجربه میشود.
قلب
متخصصان می گویند خطر ایست قلبی در دو هفته بعد از طلاق میتواندجان هر کسی که چنین جدایی را تجربه می کند،تهدید کند.بالا رفتن سطح آدرنالین بدن را به وضعیتی که در زمان دعوای شدید آنرا تجربه میکنید دچار میکند و چنین سطحی از استرس میتواند فرد را دچار یک حمله قلبی ناگهانی کند.
سینه
دردهای عاطفی گاهی میتوانند تاثیری مشابه دردهایی که منشاشان کاملا جسمی است بربدن بگذارند.به همین دلیل شنیدن پاسخ نه از طرف کسی که عاشقش هستیم یا طرد شدن توسط او میتواند واقعا دردناک باشد و این احساس را در ما ایجاد میکند که کسی با مشت و لگد به سینه مان کوبیده است.
چشم ها
اشک های احساسی،آبکی تر از اشک های معمولی هستند و میزان نمک شان هم کمتر است.این اشک های آبکی باعث میشوند که آب به بافت های نمکی تر که اطراف چشم هستند،نفوذ کند و باعث شود که چشم هایتان پس از اشک ریختن پف کرده به نظر برسد.
پوست


 


استرس های عاطفی می توانند فرد را دچار اگزما کنندیا باعث بروز آکنه روی پوستش شوند.البته ماجرای مشکلات پوستی که مطلقه ها تجربه اش می کنند به همین جا ختم نمیشود و گاهی ریزش سکه ای مو یا بیماری های نادر پوستی که منشایی برایشان پیدا نمیشود هم سراغ آنها میرود.
معده
استرس باعث بالا رفتن وزن میشود.بدن فردی که استرس زیادی را تجربه میکند مستعد جذب قند و چربی است و به همین دلیل افراد در چنین شرایطی دچار پر اشتهایی بیمار گونه ای میشوند که ازپس کنترلش برنمی آیند.
پاها
افرادی که تازه تجربه ی طلاق را پشت سر گذاشته اند،دچار مشکلات حرکتی میشوند که خودشان هم نمیتوانند منشایی برای آن پیداکنند. این افراد اغلب از بالا رفتن از پله ها عاجزند یا اینکه نمتوانند مسافت های زیادی را  پیاده بروند.استرس ناشی از طلاق یا جدایی عاطفی میتواند موجب گرفتگی عضلانی هم شود.+ 1
مخالفم - 0

این نوشته را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید


 

 

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید - آدرس درمانگاه و مطب - گیاهان دارویی 

طراحی وب سایت