تجربه شناخت هایی در ازدواج باعث خوشبخت شدن می شود


 

 

در ازدواج بیش از همیشه شناخت به کار می آید. اینکه من چه شخصیتی دارم و با چه شخصیتی میتوانم زندگی مشترکی داشته باشم.

شخصیت مجموعه خصوصیات اخلاقی فردی است که با دانستن آنها فرد قابل پیش بینی میشود.از خصوصیات فردی گرفته تا خصوصیات اجتماعی و نحوه ی تعامل فرد با خود و اطرافیان برای دستیابی به اهدافش.


مثلا وقتی ناکامی پیش می آید ،بعضی ها سعی میکنند نقاط ضعفشان را جبران و از آن به عنوان پله استفاده کنند اما درمقابل بعضی های دیگر سرخورده و بدبین می شوند و حتی ممکن است روابطشان را با اطرفیان قطع کنندو...


افراد با شخصیت های متفاوت بر اطرافیان خود هم تاثیر می گذارندو این موضوع در ازدواج بسیار پر رنگ تر است.چراکه دو نفر وقتی برای زندگی با یکدیگر اقدام میکنند،ارتباط عمیق تری با هم خواهند داشت بنابراین باید سلیقه ها و خواسته هایشان به هم نزدیک باشد.پس موقع انتخاب همسر،بیشتر ازآنکه به تفاوت ها توجه کنید،باید به تشابه هایتان اهمیت بدهید تا راحت تر با همسر آینده تان کنار بیایید و از زندگی تان لذت بیشتری ببرید.


 


قبل از ازدواج باید...


غیر از سطح اجتماعی ،فرهنگی ،اقتصادی و...دو خانواده که باید به هم نزدیک باشد،یکی دیگر از اولین موضوعاتی که باید بیشتر به آن دقت شود،نوع روابط اجتماعی همسر احتمالی تان است.

مثلا اگر فردی روابط اجتماعی محدودی دارد،علاقه ای به مهمانی رفتن ندارد،از زندگی فردی بیشتر لذت می برد و...ممکن است با ازدواج مشکل پیداکند چراکه در قدم اول،ازدواج یک زندگی اجتماعی است و درقدم بعدی وقتی با فردی ازدواج کند که اهل راوبط اجتماعی وسیع باشد،قطعا هم خود و هم همسرش اذیت میشود.

یکی دیگر از مسائلی که باید برای فرد قبل از ازدواج مشخص باشد.هدفش است.

مثلا اگر فردی کمال گرا باشد تا به ایده آل هایش نرسد،از زندگی راضی نخواهد بود و وقت بیشتری را به شغلش اختصاص می دهد اما فردی که سقف آرزوهایش کوتاه تر است ،خواسته های کمتری دارد  و کار و تلاش زیاد برایش آزاردهنده است!+ 0
مخالفم - 0

این نوشته را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید


 

 

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید - آدرس درمانگاه و مطب - گیاهان دارویی 

طراحی وب سایت