تجربه ویژگی های مردان باکلاس


 

 

اگر می خواهید به رهبری تبدیل شوید که افراد با کیفیت را جذب می کند،باید خودتان هم شخص با کیفیتی شوید. در ادامه با سایت شفاگاه همراه شوید...

 

رهبری یعنی توانایی جذب افرادبه سمت مهارت ها و فرصت هایی که شما در مقام مالک،مدیر و یا پدر و مادر به آن ها اعطا می کنید.جیم ران می گوید:رهبری چالش بزرگ زندگی است...
آنچه در رهبری اهمیت دارد،این است که مهارت های خود را ارتقا بخشید .همه رهبران بزرگ آنقدر روی مهارت های خودکار می کنند تا اینکه موثر واقع میشوند.


قوی باشید اما نه گستاخ و بد اخلاق:
باید گام های استواری برداریدتا به رهبری قدرتمندو توانمند تبدیل شوید که میتواند به تمام خواسته هایش دست یابد.برخی افراد گستاخی را با قدرت اشتباه میگیرند.این واژه حتی جایگزین مناسبی برای قدرت نیست.


مهربان باشید  اما ضعیف نه:
نباید مهربانی را با ضعف اشتباه گرفت .مهربانی ضعف نیست .بلکه نوعی قدرت است.باید آنقدر مهربان باشیم که بتوانیم حقیقت را به دیگران بگوییم.باید آنقدر با محبت باشیم که هر موردی را همانگونه که هست بیان کنیم و در وهم و خیال پرسه نزنیم.


 


3-جسور و شجاع باشید اما زورگو نه:
پیروزی،به جسارت نیاز دارد.برای تاثیر گذاشتن روی دیگران،باید در نوک پیکان گروه خود حرکت کنید.برای نشانه گیری ،حل اولین مشکل و کشف اولین علامت مربوط به هر مشکل باید مشتاق باشید.


4-شوخ طبع باشید اما ابله نه:
شوخ طبعی ویژگی مهم هر رهبری است که می خواهد موفق باشد.اما بلاهت انسان رهبری رهبری را فرو می پاشد.


5-فروتن باشید اما ترسو نه:
با ترسو بودن به جایی نمی رسید.برخی افراد ترسویی را با فروتنی اشتباه می گیرند.فروتنی واژه ای الهی و با شکوه است .نوعی شگفتی است.نوعی آگاهی از روح و روان بشر است.نوعی شناخت است که به شما می گویدنمایش زندگی انسان امری منحصر به فرداست که تا پایان عمرش ادامه دارد.
فروتنی یعنی درک فاصله بین ما تا کائنات و در عین حال داشتن این حس که ما همبخشی از کائنات هستیم.فروتنی موهبت است.اما ترسویی ،بیماری است .ترسویی،ترحم است.می توان درمانش کرد اما به هر حال یک مشکل است.


 

 


6-سرافراز باشید اما متکبرنه:
برای پیروزی،سربلندی لازم است.برای جاه طلبی هم همین طور.برای با هم بودن،یافتن علت و کسب موفقیت،به غرور و سرافرازی نیازمندید.اما کلید اصلی تبدیل شدن به رهبری موفق این است که مغرور و سرافراز باشید اما تکبر به خرج ندهید.در واقع بدترین نوع تکبر از جهل سرچشمه میگیرد و هنگامی است که نمی دانید که نمی دانید!این نوع جهل غیر قابل تحمل است.اگر فردی باهوش اما از خود راضی باشد،میتوان تحملش کرد اما ارتباط با فرد از خود راضی و نادان ،کار دشواری است.


7-واقع بین باشید،اما خیال پرداز نه:
با حقیقت روبرو شوید .درد و رنج را برای خود نگه دارید.زندگی را همان گونه که هست بپذیرید.زندگی بی نظیر است.از دید برخی فاجعه آمیز است.اما من فکر میکنم تمام نمایش زندگی بی مانند است.
فوق العاده است!و این راهم دریافته ام مهارت هایی که برای یک رهبر مناسب هستند،ممکن است با مهارت های مورد نیازفردی دیگر ،متناسب نباشند!مهارت های اصلی و اساسی رهبری را می توان طوری بکار برد که در محل کار،در جامعه و در محیط خانه هم موفق بود.+ 0
مخالفم - 0

این نوشته را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید


 

 

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید - آدرس درمانگاه و مطب - گیاهان دارویی 

طراحی وب سایت