تجربه و پند و اندرزهایی برای تربیت فرزندان


 

 

 

والدین همواره نگران رفتارهای اجتماعی فرزندشان و تربیت صحیح آنها هستند و نکات زیر میتوانند در این زمینه بسیار مفید باشند. با ما در سایت شفاگاه همراه شوید...


1-کمتر فریاد بزنید:::
حتی در صورتی که فرزندتان خرابکاری بزرگی کرده است خودتان را کنترل کنید. هر چند سخت است ،اما سعی کنید صدایتان را بالا نبرید.اغلب والدین که بزرگترهای آن ها نیز با صدای بلند با آن ها صحبت کرده اند،عادت به این کار دارند و ترک این رفتار برایشان سخت است .سعی کنیداین چرخه  معیوب را ترک کنید.یک نفس عمیق بکشید و به جای فریاد زدن،آرام صحبت کنید و به خاطر داشته باشید که فریاد زدن تنها رفتار اشتباه را در کودک شما تقویت می کند.


2-فرزندتان را بیشتر تایید کنید:::
تایید و قدردانی از کارهای مثبت فرزندتان باعث میشود کارهای بدش را سریعتر ترک کند.


3-او را بیشتر در آغوش بگیرید:::
اغلب والدین از ارتباط نزدیک با فرزندشان غافل هستند،در حالیکه انرژی آزاد شده از این ارتباط،روحیه هر دو طرف را بهتر می کند.


4-به او بگویید که دوستش دارید:::
کودکان نیاز دارند که هر روز از احساس خوبتان نسبت به آنها بگویید،حتی بیشتر از یک مرتبه و به خصوص زمانی که ناراحت هستند و یادر کنار دوستانشان هستند.


 


5- به او توجه کنید:::
امروزه اغلب .الدین درگیر وسایل الکترونیکی جدید شده اند که این موضوع ،موجب افسردگی کودکان آن ها میشود.این وسایل را کنار گذاشته و از بودن در کنار هم در هنگام وعده های صبحانه،ناهار و...لذت ببرید.


6- غر نزنید:::
تا جایی که کارهای فرزندتان به او و دیگران آسیبی نمی رساند،خودتان  را ناراحت نکنید و بگذارید آزاد باشد.


7-با او ورزش کنید:::
فعالیت های ورزشی به سلامت فرزندتان کمک میکند .پس نگرن نباشید و به او در افزایش انگیزه اش برای ورزش کردن کمک کنید.


8-به درخواست های او احترام بگذارید:::
درست است که نباید به تمام تقاضاهای کودک جواب مثبت داد،اما باید همیشه به درخواست ها و انتخاب های فرزندتان احترام بگذارید و تا جایی که امکان دارد و مشکلی پیش نمی آید،به خواسته های او پاسخ مثبت دهید و به شدت از اینکه میشه جوابتان به تقاضاهای کودکتان نه باشد،بپرهیزید.+ 0
مخالفم - 0

این نوشته را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید


 

 

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید - آدرس درمانگاه و مطب - گیاهان دارویی 

طراحی وب سایت