تجربه و 10 بندر زیبا و دیدنی اروپا


 

 

کشورهای اروپایی همیشه از محبوبیت خاصی در بین علاقه مندان به کشتی کروز و یا قایق سواری روی آبها داشته است. علاقه مندان به این تفریحات معمولا شهرهایی را انتخاب می کنند که کنار ساحل قرار دارند و بندرگاه هستند. از این طریق می توانند به روی آبها رفته و چندین جای مختلف را در یک سفر ببینند و لذت ببرند . با شفاگاه همراه باشید تا با برخی از زیباترین بنادر اروپا آشنا شوید.

   1- ونیز – ایتالیا


 

هیچ جای جهان شبیه به اینجا نیست. معماری خاص این شهر ، فرهنگ ، غذاهای متنوع و حتی بوی شهر نیز در ونیز متفاوت است. وجود کانال هایی که کوچه به کوچه در این شهر کشیده شده اند باعث می شود گشتن در شهر با قایق به امری محبوب و پرطرفدار تبدیل گردد.

 
  2-  ناپل – ایتالیا


 

ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیا و یکی از مهم ترین بنادر این کشور است که در جنوب آن و کنار دریای زیبای مدیترانه واقع شده است. ناپل قرنها تاریخ در زمینه هنر و معماری در خود نگه داشته است.

  3-  استکهلم – سوئد


 

پایتخت کشور سوئد بدون شک یکی از زیباترین شهرهای اروپای شمالی است که از 11 جزیره تشکیل شده و 50 پل دارد. این شهر به خاطر استفاده از وسایل نقلیه پاک و ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و حرکت به سمت حذف کربن به عنوان پایتخت سبز اروپا در سال ۲۰۱۰ میلادی انتخاب شد.


4-    مالتا


 

جزیره مالتا یکی از مقاصد محبوب برای سفرهای تابستانی است که اصلی ترین دلیل آن وجود دریای شفاف و کریستالی و سواحل زیبا و پاک این جزیره است. شهر والتا پایتخت این جزیره است که یکی از پاک ترین شهرهای اروپا نیز به شمار می رود.
 
  5-  فلم – نروژ

فلم یک روستای کوچک در نروژ است که فقط 350 نفر جمعیت دارد اما سالانه بیش از 450000 گردشگر از آن دیدن می کنند. طبیعت این منطقه خارق العاده است و معمولا برای گردش با کشتی های کروز به این روستا می روند. سالانه 160 کشتی کروز از بندر فلم حرکت می کنند.

 6-   کادیس – اسپانیا


 

بد نیست بدانید شهر کادیس طوری طراحی شده بود که بتواند پایتخت اسپانیا باشد چرا که شهر بسیار مهمی به شمار می رفت که نقطه اتصال اسپانیا به آمریکای جنوبی بود. هرچند در آن زمان شهر تولدو جای کادیس را گرفت. اما امروزه همچنان این شهر یک قطب گردشگری و شهر بندری مهم در اسپانیا به شمار می رود.
 
  7-  پورتو – پرتغال


 

پورتو دومین شهر بزرگ در پرتغال و یکی از قدیمی ترین شهرها در اروپا است که بخاطر بناهای تاریخی و معماری خارق العاده آنها شهرت دارد. این شهر یک بندر مهم در پرتغال به شمار می رود که بسیاری از صادرات این کشور از این طریق انجام می گیرد.
 
 8-   نیس – فرانسه


 

نیس که در کنار ساحل فرنچ ریویرا واقع شده است و یکی از شهرهای ساحلی مهم در فرانسه به شمار می رود. اگرچه شهر نیست پنجمین شهر مشهور در فرانسه است اما همچنان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در فصل تابستان بخصوص برای کسانی که به سفرهای لوکس علاقه مند است می باشد.


9-    بارسلون – اسپانیا


 

بارسلون یکی از مشهورترین شهرهای اسپانیا است که بدون اغراق می توان گفت پرطرفدارترین شهرگردشگری این کشور نیز به شمار می رود. وجود سواحل زیبا و آرام در کنار معماری خارق العاده و منحصر به فردی که در سراسر این شهر دیده می شود موجب شده تا هر گردشگری بارسلون را در لیست سفرهایش قرار بدهد.
 
 10-   استانبول – ترکیه


 

استانبول مقصد محبوبی برای بسیاری از گردشگران جهان است. این شهر تنها شهر جهان است که در دو قاره قرار گرفته است و همیشه در میان زیباترین شهرهای جهان جا گرفته است. شهرت این شهر به قدری زیاد است که بسیاری از مردم به اشتباه آن را پایتخت ترکیه می دانند.+ 1
مخالفم - 0

این نوشته را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید


 

 

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید - آدرس درمانگاه و مطب - گیاهان دارویی 

طراحی وب سایت